Uzņēmums Blickle 100 labāko sarakstā

Vācijā ir virkne uzņēmumu, kuru apgrozījums pēdējos gados ir tālu pārsniedzis vidējos rādītājus. Galvenokārt tie ir vidējie uzņēmumi, kas ir Vācijas ekonomikas dzinējspēks, nodrošinot vairāk nekā 15 miljonus darba vietu. Šie uzņēmumi ir atraduši savu tirgus nišu vai arī uzdrīkstas iet jaunus ceļus, un, pateicoties tam, ir spējuši piedzīvot lielus panākumus. Viens no šiem uzņēmumiem ir arī Blickle, kas tagad ir ticis iekļauts Vācijas 100 visstraujāk augošo vidējo uzņēmumu sarakstā.

Pagājušonedēļ laikraksts „Wirtschaftswoche“ publicēja sarakstu ar Vācijas visstraujāk augošajiem uzņēmumiem, kuri savā nozarē ir kļuvuši par pasaules tirgus līderiem laika periodā no 2002. līdz 2012. gadam ar apgrozījumu no 50 miljoniem līdz vienam miljardam eiro gadā.

Akcionārs un uzņēmuma vadītājs Reinholds Blikle lepojas par sava uzņēmuma panākumiem: Blickle ikgadējais apgrozījuma pieaugums laika periodā no 2002. līdz 2012. gadam vidēji ir bijis 7,1 procents. Par spīti krīzei banku un finanšu sektorā. Uz šo brīdi uzņēmuma apgrozījums pārsniedz 158 miljonus eiro un 2014. gadā ir pieaudzis par 14 procentiem.

Kas ir ģimenes uzņēmuma, kurš uz šo brīdi nodarbina vairāk nekā 750 darbiniekus visā pasaulē, panākumu atslēga? „Paliekot uzticīgi savai devīzei „we innovate mobility“, mēs pastāvīgi investējam jaunās tehnoloģijās un ražošanas iekārtās, kā arī koncentrējamies uz mūsu starptautiskā pārdošanas tīkla paplašināšanu“, stāsta Reinholds Blikle. To uzskatāmi apliecina pēdējie nesen nodibinātie meitas uzņēmumi Ķīnā un Turcijā. „Runa ir par izaugsmes tirgiem, kuros mēs no vienas puses saskatām jaunu noieta potenciālu, un no otras puses pieaug pieprasījums pēc augstvērtīgiem riteņiem un rullīšiem „Made in Germany“.

Kopumā uzņēmumam Blickle šobrīd pieder 16 pārdošanas filiāles visā pasaulē, un tas savu produkciju piegādā uz 120 pasaules valstīm. "Mēs vēlamies būt klientu tuvumā un lielu nozīmi piešķiram kvalitātei un īsiem piegādes termiņiem". Apjomīgas investīcijas ir plānots veikt arī uzņēmuma galvenajā ražotnē Rozenfeldā.